fbpx

Workshops


November

16. – 17. 11. Weekend, Praha, Czech Republic

Stojka – Sobota

Jóga je tu, aby nás provázela zdravějším a lepším způsobem života. Možná vás napadne, k čemu je dobré umět stojku na rukách. Rozhodně to nic na tom, jak žijeme, jak se chováme nebo nakolik jsme šťastní nezmění. Ale jóga zároveň znamená transformaci, neustálou změnu, cestu k něčemu. No, a to stojka dokonale reprezentuje 😊.
Ať už s jógou začínáte nebo máte vlastní praxi už delší dobu, určitě jste viděli jogíny balancovat na rukou a dost možná vás to zaujalo a teď byste rádi věděli, jak se sami do stojky dostanete, aniž byste si ublížili. Tento workshop bude právě o tom 😉.
Stojka na rukách nevyžaduje flexibilitu (ok, možná trochu v ramenou), a ani tolik síly, jak se může na první pohed zdát. Co nás ale učí, je jak si budovat trpělivost, dokonalé soustředění a jak překonat strach. Na tomto workshopu si rozebereme, jak zaměřit naši jógovou praxi tak, abychom se postupně a s ohledem na své zdraví ke stojce dostali a také jak v ní najít to správné zarovnání.
Součástí workshopu bude nauli, technika která energizuje celé tělo, ale působí především na orgány v břišní dutině. Podporuje správnou činnost žaludku a střev.

Workshop zacne 15 minutovym blokom, kde sa budeme venovat praci s dychom – pranayame<3 Po nom bude pauza a potom budeme pokracovat asanovou practice.

Dátum a čas: 16. Listopad, Sobota, 15:00 – 17:30.

Miesto: Soul Therapy Prague, Senovážné náměstí 28, 110 00 Praha 1, 6. patro 

Cena: 890 CZK/35 EUR

Registrácia: https://www.eversports.at alebo enailom na yoga@zgung.com

Zdrava Mobilita – Neděle

Mobilita je pojem, který se v jógové komunitě začal používat teprve nedávno. Rozdíl mezi mobilitou a flexibilitou je ten, že při mobilitě se aktivně zapojují svaly a využíváme vědomou schopnost a svalovou sílu ohnout kloub, zatímco o flexibilitě rozhoduje pouze pasivní rozsah pohybu, který je z velké části daný genetickou predispozicí a životním stylem.
Na tomto workshopu se budeme věnovat tomu, jak si zvýšit nejen pasivní, ale i aktivní rozsah pohybu. V první polovině objevíme novou hloubku v bederních kloubech obalených největší skupinou svalstva a od nich se odvíjejících ásán. Druhá část workshopu bude o záklonových pozicích, o tom, jak k nim přistupovat bez bolesti a s plným dechem.
Součástí workshopu bude i heart center meditation: “Heart center meditace se zaměřuje na nejhlubší pocity, které v srdci držíme – strach či smutek, radost nebo potěšení, touto meditací se učíme akceptovat to, co cítíme a poznáváme kde jsme zranitelní. Objevením a akceptováním zranitelnosti, se člověk dokáže naučit být opravdu svobodný a silný”.

Pred asanovou castou workshopu, sa budeme venovat praci s dychom – pranayame a nauli kryi. Odporucam nie prilis tazky obed,)

Dátum a čas: 17. Listopad, Neděle, 15:00 – 17:30.

Miesto: Soul Therapy Prague, Senovážné náměstí 28, 110 00 Praha 1, 6. patro 

Cena: 890 CZK/35 EUR

Registrácia: https://www.eversports.at alebo emailom na yoga@zgung.com

Cena za oba workshopy spolu: 1590 CZK/62 EUR


30. Novembra 2019: Trenčín, Slovakia – Zaklony

Zaklony su jednou z mojich najoblubenejsich tem. Chrbtica nosi nase telo, dovoluje nam stat vo vystretej polohe, a navyse je nachylna na zranenie a opotrebovanie, ak nie je podporovana silnym svalstvom. So spravnym zahriatim a prevedenim jogovych pozicii, je mozne posilnit a vratit flexibilitu vsetkym svalom, ktore dovolia chrbtici byt funkcnou aj v neskorsom veku.Na tomto workshope sa budeme venovat tomu co vsetko sa zucasnuje zaklonovych pozicii, rozoberieme vsetky potrebne klby a ako ich ohybat, pre zdrave ale aj hlbsie zaklananie sa.

Kedy a kde: 30. November 2019, 10:30 – 13:00, Mierové námestie 5A, Trenčín

Registrácia: https://yogaspace.sk


30. Novembra 2019: Púchov, Slovakia – Stojka

Obrátené pozície sú pre vačšinu ľudí strašiakom. Avšak existuje spôsob, ako k nim pristupovať bezpečne a postupom času tento strach prekonať. Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako nájsť správne zapojenie svalov na rukách, strede tela a nohách, a postupne získali mozgovo-svalovú pamäť na stojku či už na hlave, predlaktiach alebo aj na samotných dlaniach.

Kedy a kde: 30. November 2019, 16:00 – 18:30, Dvory 1933 / 20, Púchov

Registrácia:  https://yoga-life.isportsystem.sk


2020

If you want me to come to your city and know or own a yoga studio, that would host me – feel free to contact me through my Contact form or on IG.