fbpx

Workshops

October


19. 10. Saturday, Trnava, Slovakia

Obrátené pozície a ako k nim pristupovať

This image has an empty alt attribute; its file name is Facetune_08-07-2018-13-17-22-1-1002x1024.jpg

🇸🇰 U mnohých ľudí predstava obrátených pozícií vyvoláva, silnú reakciu, až strach! A niet sa čo čudovať,  keďže obrátiť sa dole hlavou nie je pre nás vôbec prirodzené. Nie sme na to stavaní. Pri balansovaní na nohách využívame zrak, vieme sa pozrieť dole a to nám umožní uvedomiť si, kde sú naše nohy, ruky a stred tela. Avšak v momente ako sa ocitneme nohami hore, na zrak sa už spoliehať nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je vpravo a vľavo, vpred a vzad. Musíme sa spoľahnúť čisto na to, že náš mozog vie vedome ovládať naše svalstvo naslepo. Tak isto ako státie na nohách, stoj na rukách, či hlave, treba postupne trénovať, pomaly si vybudovať svalovú pamäť, a najmä dôveru v seba samého.
Za obrátené pozície, sa dajú pozažovať všetky pozície, kde sa srdce nachádza vyššie ako hlava. To znamená, že už taký pes dole hlavou nás môže naučiť základy prevrátenia sa naopak. Benefitmi týchto pozícií sú zlepšený krvný obeh, funkcia srdca, a tónovanie svalstva chrbtice, stredu tela, celých nôh a rúk a najmä záplava endorfínami a užasný pocit z toho, že sme to dokázali. 

Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako si vytvoriť správne pohybové návyky ale aj ako pripraviť našu myseľ na obrátené pozície a balansovanie na rukách. Vyskúšame si všetko od stojky na hlave až po stojku na dlaniach. 
Workshop vhodný pre každého! Najmä pre tých, čo sa obrátených pozícií boja:)

Kedy a kde: 19. Októbra 2019, 09:30 – 11:30, Yoga Point Trnava, Bulharská 42, Trnava

Cena: €30

Rezervácia: Yoga Point Trnava


19. 10. Saturday, Nové Mesto nad Váhom, Slovakia

Mobilita ramien a sila stredu tela

Ramená sú najohybnejším kĺbom v tele, a to z dobrej príčiny – ruky nám narástli nato aby sme mohli hmatať a držať, hádzať, písať, gestikulovať, prípadne sa hojdať zo stromu na strom,) Životný štýl sa ale zmenil, a ruky už tak nevyužívame. Na tomto workshope sa zameriame práve na mobilitu ramenného kĺbu: objavíme nie len nový rozsah pohybu, ale sa aj naučíme ako efektívne ruku používať v jednotlivých jogových asánach, tak aby sme predišli zraneniam a bolesti v ramenách a na krku.

K silným rukám patrí aj silný stred tela a balančné pozície na rukách, ktorým sa budeme venovať v druhej polovici workshopu.

Kedy a kde: 19. Októbra 2019, 16:00 – 18:30, ul. J. Hašku 20, Nové Mesto nad Váhom Nové Mesto nad Váhom

Rezervácia: www.jogovaterapia.sk


November

16. – 17. 11. Weekend, Praha, Czech Republic

Stojka – Sobota

Jóga je tu, aby nás provázela zdravějším a lepším způsobem života. Možná vás napadne, k čemu je dobré umět stojku na rukách. Rozhodně to nic na tom, jak žijeme, jak se chováme nebo nakolik jsme šťastní nezmění. Ale jóga zároveň znamená transformaci, neustálou změnu, cestu k něčemu. No, a to stojka dokonale reprezentuje 😊.
Ať už s jógou začínáte nebo máte vlastní praxi už delší dobu, určitě jste viděli jogíny balancovat na rukou a dost možná vás to zaujalo a teď byste rádi věděli, jak se sami do stojky dostanete, aniž byste si ublížili. Tento workshop bude právě o tom 😉.
Stojka na rukách nevyžaduje flexibilitu (ok, možná trochu v ramenou), a ani tolik síly, jak se může na první pohed zdát. Co nás ale učí, je jak si budovat trpělivost, dokonalé soustředění a jak překonat strach. Na tomto workshopu si rozebereme, jak zaměřit naši jógovou praxi tak, abychom se postupně a s ohledem na své zdraví ke stojce dostali a také jak v ní najít to správné zarovnání.
Součástí workshopu bude nauli, technika která energizuje celé tělo, ale působí především na orgány v břišní dutině. Podporuje správnou činnost žaludku a střev.

Workshop zacne 15 minutovym blokom, kde sa budeme venovat praci s dychom – pranayame<3 Po nom bude pauza a potom budeme pokracovat asanovou practice.

Dátum a čas: 16. Listopad, Sobota, 15:00 – 18:00.*

Miesto: Soul Therapy Prague, Senovážné náměstí 28, 110 00 Praha 1, 6. patro 

Cena: (890 CZK)*

Registrácia: Bude otvorena od 16. října.

Zdrava Mobilita – Neděle

Mobilita je pojem, který se v jógové komunitě začal používat teprve nedávno. Rozdíl mezi mobilitou a flexibilitou je ten, že při mobilitě se aktivně zapojují svaly a využíváme vědomou schopnost a svalovou sílu ohnout kloub, zatímco o flexibilitě rozhoduje pouze pasivní rozsah pohybu, který je z velké části daný genetickou predispozicí a životním stylem.
Na tomto workshopu se budeme věnovat tomu, jak si zvýšit nejen pasivní, ale i aktivní rozsah pohybu. V první polovině objevíme novou hloubku v bederních kloubech obalených největší skupinou svalstva a od nich se odvíjejících ásán. Druhá část workshopu bude o záklonových pozicích, o tom, jak k nim přistupovat bez bolesti a s plným dechem.
Součástí workshopu bude i heart center meditation: “Heart center meditace se zaměřuje na nejhlubší pocity, které v srdci držíme – strach či smutek, radost nebo potěšení, touto meditací se učíme akceptovat to, co cítíme a poznáváme kde jsme zranitelní. Objevením a akceptováním zranitelnosti, se člověk dokáže naučit být opravdu svobodný a silný”.

Pred asanovou castou workshopu, sa budeme 30 minut venovat praci s dychom – pranayame a nauli kryi. Odporucam neranajkovat,)

Dátum a čas: 17. Listopad, Neděle, 9:00 – 12:00. *

Miesto: Soul Therapy Prague, Senovážné náměstí 28, 110 00 Praha 1, 6. patro 

Cena: (890 CZK)*

Registrácia: Bude otvorena od 16. října.

Cena za oba workshopy spolu: (1590 CZK)*

* Cena a cas sa este mozu zmenit!


To be announced:

Nitra, Slovakia

Púchov, Slovakia

Trenčín, Slovakia

2020

If you want me to come to your city and know or own a yoga studio, that would host me – feel free to contact me through my Contact form or on IG.