fbpx

Workshops

May

25. 05. Saturday, Bratislava, Slovakia: All about Backbends

🇬🇧 Backbends are my favorite topic. The spine is bearing our whole body, allows us to stand upright, and is especially sensitive to damage if not supported with muscles properly. With good alignment and proper warm up in yoga asana practice, it is possible to strengthen and lengthen all the muscles, so our spine will hold us better in the future.
In this workshop, we will analyze what contributes to a backbend, building one joint after the other, for a safe, but also deeper backbending.

When and where: Saturday, 25. May 2019, 15:00, Yoga Beats Bratislava, in the courtyard Obchodna 35, 811 07 Bratislava

Price: €20 early bird until 17. May, €25 normal price, €30 last minute from 24. May

Register here: isportsystem.sk

🇸🇰 Zaklony su jednou z mojich najoblubenejsich tem. Chrbtica nosi nase telo, dovoluje nam stat vo vystretej polohe, a navyse je nachylna na zranenie a opotrebovanie, ak nie je podporovana silnym svalstvom. So spravnym zahriatim a prevedenim jogovych pozicii, je mozne posilnit a vratit flexibilitu vsetkym svalom, ktore dovolia chrbtici byt funkcnou aj v neskorsom veku.
Na tomto workshope sa budeme venovat tomu co vsetko sa zucasnuje zaklonovych pozicii, rozoberieme vsetky potrebne klby a ako ich ohybat, pre zdrave ale aj hlbsie zaklananie sa.

Kedy a kde: Sobota 25. Maj 2019, 15:00, Yoga Beats Bratislava, vo dvore na Obchodnej 35, 811 07 Bratislava

Cena: €20 early bird do 17. maja, €25 normalna cena, €30 last minute od 24. maja

Registracia na isportsystem.sk


26. 05. Sunday, Nové Mesto nad Váhom, Slovakia: Flexibilita – naozaj ju mozem ziskat aj ja?

🇸🇰 Mobilita je pojem, ktorý sa len nedávno začal viac používať aj v joga komunite. Rozdiel medzi mobilitou a flexibilitou je ten, že pri mobilite sa aktívne zapájajú svaly a využívame ich schopnosť a silu kĺb ohnúť. Zatiaľ čo o flexibilite rozhoduje len pasívny rozsah pohybu. Na tomto workshope sa naučíme, ako správne využívať mobilitu na záklonové pozície bez strachu a bez bolesti a objavíme novú hĺbku v bedrových kĺboch a z nich odvodených pozíciách. Cieľom je aktivovať svaly, ktoré sú vypojene v dôsledku nesprávnych pohybovych stereotypov.

Kedy a kde: 26. Mája 2019, 09:30 – 11:30, ul. J. Hašku 20, Nové Mesto nad Váhom Nové Mesto nad Váhom

Rezervácia: www.jogovaterapia.sk


June

08. 06. Saturday, České Budějovice, Czech Republic: Jóga pro dobrou věc – Yoga Festival

🇸🇰 Do Ciech prvy krat zavitam sirit moju joga prax uz tento Jun! A to na Charitativny Yoga Festival: Jóga pro dobrou věc, ktory sa bude konat v Ceskych Budejoviciach.
Ak ma ako tak poznate, tak viete, ze inverzie su moja srdcovka. Prave preto na tomto festivale bude moja hodina, prave o stojke na rukach. Co samozrejme neznamena, ze vediet balansovat na rukach je podmienkou. Prave naopak, tato hodina bude pre kazdeho, aj pre toho kto stojku nevie, pripadne sa jej boji;) Vidime sa coskoro!

Kde a kedy: 08. Kvetna 2019, BESEDA Na Sadech 18, České Budějovice

Viac informacii na Facebook evente

Listok mozes kupit tuto a potom si nezabudni rezervovat hodinu na info@jogaprodobrouvec.cz.22. 06. Saturday, Trenčín, Slovakia: Obratené pozície bez strachu

🇸🇰 U mnohých ľudí predstava obrátených pozícií vyvoláva, silnú reakciu, až strach! A niet sa čo čudovať,  keďže obrátiť sa dole hlavou nie je pre nás vôbec prirodzené. Nie sme na to stavaní. Pri balansovaní na nohách využívame zrak, vieme sa pozrieť dole a to nám umožní uvedomiť si, kde sú naše nohy, ruky a stred tela. Avšak v momente ako sa ocitneme nohami hore, na zrak sa už spoliehať nedá. Netušíme, kde máme nohy, kde je vpravo a vľavo, vpred a vzad. Musíme sa spoľahnúť čisto na to, že náš mozog vie vedome ovládať naše svalstvo naslepo. Tak isto ako státie na nohách, stoj na rukách, či hlave, treba postupne trénovať, pomaly si vybudovať svalovú pamäť, a najmä dôveru v seba samého.
Za obrátené pozície, sa dajú pozažovať všetky pozície, kde sa srdce nachádza vyššie ako hlava. To znamená, že už taký pes dole hlavou nás môže naučiť základy prevrátenia sa naopak. Benefitmi týchto pozícií sú zlepšený krvný obeh, funkcia srdca, a tónovanie svalstva chrbtice, stredu tela, celých nôh a rúk a najmä záplava endorfínami a užasný pocit z toho, že sme to dokázali. 

Na tomto workshope sa budeme venovať tomu ako si vytvoriť správne pohybové návyky ale aj ako pripraviť našu myseľ na obrátené pozície a balansovanie na rukách. Vyskúšame si všetko od stojky na hlave až po stojku na dlaniach. 
Workshop vhodný pre každého! Najmä pre tých, čo sa obrátených pozícií boja:)

Kedy a kde: 22. Júna 2019, čas bude určený, Mierové námestie 5A, Trenčín

Registracia: httpss://yogaspace.sk


23. 06. Sunday, Vienna: Handstand Workshop

Handstand is something that many yogis try to achieve. Being able to stand on your arms, all the way upside down, bring you not just a new perspective into your yoga practice, but also to your life. It’s might sound like the ultimate achievement, but it’s actually easier that you might think. If you feel a big respect towards inversions and handstand especially. this is a workshop for you, because shedding the fear of kicking up is one thing we will focus on too.
This 2 hours workshop will give you tools to learn the proper engagement and body awareness necessary for standing on your palms.

When and where: Sunday 24. June 16:00 – 18:00, Döblergasse 2, 1070 Vienna

Price: €30

Reserve your spot: http://www.eversports.com